Działania na rzecz ochrony środowiska

Edukacja ekologiczna jest podstawą działań na rzecz ochrony środowiska. Firma Kazar proponuje rozwiązania, które wspierają edukację, skłaniają do aktywnego działania lub są nośnikiem informacji.
Jednym z narzędzi do działań pro-ekologicznych jest torebka Auto-Bag – mobilny kosz na odpady, będący jednocześnie gadżetem edukacyjnym. Doskonała propozycja dla instytucji, organizacji, firm z branży motoryzacyjnej, transportowej.
Innym innowacyjnym pomysłem jest MPE – Miejski Punkt Elektroodpadów. Urządzenie idealnie wpisuje się w miejską przestrzeń, jest nośnikiem informacji (duża powierzchnia reklamowa) i zarazem punktem zbiórki małych elektroodpadów, w tym odpadów niebezpiecznych.


Edukacja uświadamia, jakie wyzwania stoją przed nami.
Ochrona środowiska jest naszym obowiązkiem, nie wyborem.

Edukacja za pomocą nie-zwykłej torebki

Torebka AUTO-BAG jest wykonana z trwałego papieru. Można wrzucać do niej wilgotne i tłuste śmieci. Swobodnie pomieści, kubki, puszki oraz butelki po napojach. Można ją powiesić lub przykleić w dowolnym miejscu w samochodzie. Torebka AUTO-BAG świetnie sprawdza się jako mobilny kosz na śmieci w domu, w biurze lub w hotelu. Może być wykorzystywana również w autokarze, pociągu, samolocie, a także na plaży, na łodzi lub jachcie.
Przeczytaj więcej o możliwościach wykorzystania torebki na www.auto-bag.pl

Torebka Auto-Bag dla wielu urzędów miast, gmin i instytucji stała się idealnym narzędziem promocji pro-ekologicznych zachowań i materiałem informacyjnym o sposobach segregacji w danej miejscowości.

Zbiórka elektroodpadów w przestrzeni miejskiej

MPE – Miejski Punkt Elektroodpadów funkcjonuje w przestrzeni publicznej jako nośnik informacji oraz pojemnik na małe elektroodpady. Duża powierzchnia reklamowa daje możliwość wykorzystania jej komercyjnie (wparcie dla lokalnego budżetu) lub pro-edukacyjnie. Miejski Punkt Elektroodpadów z powodzeniem wpisuje się w działania z obszaru CSR i spełni oczekiwania zapisów zmian do Ustawy o Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym. Zobacz jak działa MPE.

MPE to widoczne i skuteczne narzędzie do informowania, propagowania i uświadamiania, że elektroodpady są odpadami niebezpiecznymi, nie wyrzucamy ich razem pozostałymi odpadami

Zgniatacz puszek

Zgniatacz Puszek to niezwykłe urządzenie z mechanizmem zgniatającym. Dzięki zgnieceniu w pojemniku może się zmieścić nawet 2000 aluminiowych puszek!
Promowanie zgniatania odpadów, a przez to zmniejszanie ich objętości, nie jest łatwe. Obudowa zgniatacza to powierzchnia, którą można wykorzystać jako znakomity nośnik treści edukacyjnych. Przekaz może trafić do wielu odbiorców. Doskonałym miejscem do ustawienia zgniatacza są pasaże, deptaki i przejścia, gdzie przechodnie w łatwy sposób będą mogli skorzystać z urządzenia.

Zwracając uwagę swoim nietypowym wyglądem, zgniatacz promuje pożądane działania. Uświadamia, że zmniejszanie objętości odpadów jest elementem wspierania ochrony środowiska.

Eko box

Eko Box to zestaw 3 produktów, które w prosty sposób ułatwią każdemu odpowiedzialne postępowanie z odpadami. Zestaw składa się ze zgniatarki butelek pet, pojemnika na zużyte baterie oraz mobilnego kosza na drobne odpady.
Zgniatarka Omega jest sprytnym urządzeniem, dzięki któremu objętość butelki pet możemy zmniejszyć nawet o 80%. Pojemnik na zużyte baterie – Batrecycle ma solidną obudowę oraz wbudowany czytnik, który pokazuje stopień rozładowania baterii. Mobilny kosz na odpady to papierowa (ekologiczna), ale wytrzymująca wilgotne odpady, składana torebka z haczykiem. Bez problemu można powiesić ją w samochodzie, autobusie. Wszystkie te produkty przekazują ważny komunikat. Możemy działać na rzecz poprawy stanu środowiska wykonując proste czynności. Są nimi: zmniejszanie objętości odpadów, odpowiedzialne traktowanie odpadów niebezpiecznych, jakimi są baterie, zachowanie porządku nawet tam, gdzie jest to trudne – nie zaśmiecając poboczy dróg, chodników.

Wszystkie te produkty przekazują ważny komunikat. Możemy działać na rzecz poprawy stanu środowiska wykonując proste czynności. Są nimi: zmniejszanie objętości odpadów, odpowiedzialne traktowanie odpadów niebezpiecznych, jakimi są baterie, zachowanie porządku nawet tam, gdzie jest to trudne – nie zaśmiecając poboczy dróg, chodników.


Firma KAZAR wprowadza wiele innowacji
w obszarze działań edukacyjnych.

Masz pomysł?
Chcesz zrealizować projekt edukacyjny?

Sprawdź, co możemy Ci zaproponować.
Zapraszamy do kontaktu